O konci Friendly Place

Kdy končíme a jak to bude dál

To, že Friendly Place končí, je pravda.

Začínali jsme s velkým nadšením, plány, sny, vizemi, ale vše se změnilo.

Je těžké uzavírat něco, co budujete a vkládáte do toho naději. Podpora a solidarita, která od Vás přišla, je neuvěřitelně krásná a dělá nám to lehčí. Vy všichni jste toho byli součástí, bez Vás by to nemělo smysl – děkujeme.

A proč Friendly Place končí?

Ti, co k nám pravidelně chodí, tak ví. Ale chceme, aby to zaznělo i tady.

Snažili jsme se podporovat České a Slovenské tvůrce. Lokálnost byla naše velká vize.Vždy to bylo spíš o srdci než superbyznisový plán. Tyto malé, často rodinné a s láskou tvořené projekty bohužel nemají v těžkých dobách bez investorů a nakupujících šanci přežít. Z tohoto důvodu končíme i my.

Na začátku jsme byli naprosto ojedinělým projektem: prodejna přírodní kosmetiky a drogerie v bezobalové podobě.

Tady patří velký dík dvěma ženám, bez kterých by Friendly Place nevzniklo.

* Barboře Tlusté, která byla vizionářem a inicionátorem Friendly Place. S nadšením a láskou se starala o sociální sítě a propagaci Friendly Place, a je mimojiné i autorkou knihy Bez obalu : jak žít zero waste, na které se podílela i Ivana Strnadová.

* Ivaně Strnadové, která jako první vyslovila myšlenku na projekt bezobalové prodejny s kosmetikou, byla s námi u zrodu Friendly Place a její šperky dělaly radost.

Poděkování patří i všem, kteří nám věřili a podpořili nás – nejen na HitHitu. Potvrdilo nám to, že náš projekt má smysl.

Ale jsou věci, které neovlivníme.

Po pandémii koronoviru nám došlo, že se celý svět posunul do virtuální reality a online nakupování. Snažili jsme se hledat nové cesty, jak pokračovat a celý minulý rok jsme věnovali hledání nového investora, který by měl zájem tento projekt podpořit. Bohužel přišla válka a vše se nenávratně posunulo jinam. Ceny letí strmě vzhůru a nám je líto všech malých tvůrců, kteří se ocitají na prokraji přežití. I kvůli nim jsme rozhodnutí skončit odkládali co nejdéle to šlo. Ale jednoduše už nám došla síla. A po zralé úvaze jsme se rozhodli k 30. 6. 2022 Friendly Place v této podobě uzavřít.

A jak to teď bude vypadat?

Do konce června budeme stále fungovat na Čápkové. Každý nákup nám moc pomůže.

Koupit si můžete jak všechny produkty přírodní kosmetiky a drogerie, tak i naše vybavení, sklo, regály atd.

A co dál?

Máme v plánu trošku vydechnout a pak se věnovat dalším projektům. Budeme nadále podporovat České a Slovenské výrobce a projekty s ohledem na ekologii. Prosíme, abyste je podporovaly spolu s námi. Věříme, že to má velký smysl.

Moc Vám za všechno děkujeme. Bylo nám ctí tu pro Vás být.

S láskou,

Vaše Friendly Place