Jak na odličování

Bez konvenčních produktů a zbytečného odpadu


"Hlavně se pořádně odlič!" 
Mě to teda máma opakovala pořád dokola. A v pubertě taky dost marně.
Možná každá z nás měla, nebo má, v životě období, kdy se pod vrstvou make-upu a líčidel cítilí víc "sama sebou", než bez nich.
Já osobně už make-up používám jen při zvláštních příležitostech (a vlastně si teď rychle ani neumím vybavi, t které že to jsou) a z dekorativní kosmetiky,  už mi zůstala,  jen rudá rtěnka. A tu teda používám denně. A hodně.
Každopádně ať už používáte jen rozjasňovač a rtěnku, nebo i make-up a řasenku, přírodní  dekorativku, nebo tu konvenční, jedno  je jisté.
Pro naši pokožku to nikdy nebude nic, co by vítala s otevřenou náručí.
Póry nemohou volně dýchat, pokožka se může začít více potit, mastit nebo naopak vysychat. Častým projevem může být i akné (kvůli kterému make-up často používáme, čímž ve výsledku můžeme problém ještě zhoršovat)
Každopádně tento článek nemá za úklo vám vymlouvat líčení - důležité je abychom se cítily dobře a jakými prostředky toho dosáhneme,  je často úplně fuk. Mě třeba pomáhá právě ta červená rtěnka. Ale často už to umím i bez ní.
V tomhle článku Vám chci říct, jak a čím se můžeme odličovat, aniž bychom museli vyhazovat tuny jednorázových odličovacích tamponků a ubrousků a používat přípravky s ne zrovna košér složením. 
Jde to i přírodně, jde to i bez odpadu.
Obrázek id: 9
1.čím?
Na trhu a u nás ve Friendly je už na výběr velká spousta pratelných odličovacích tamponků, ubrousků i žínek. 
Můžete vybírat dle tvaru, barev a materiálu - který je, co si budem, vždy nejdůležitější. Tamponky nejčastěji seženete z biobavlny, háčkované a nebo kombinované. Po použit,í je můžete rovnou umýt v horké vodě s mýdlem a nechat volně uschnout, Případně je můžete hodit do pračky k prádlu a prát. Maximálně na šede. 
Odličovacích tamponků je dobrémít alespoň 5ks, pokud se líčíte opravdu výrazně. V případě decentního make-upu, by Vám měly stačit dva až tři.
Za mě mnohem praktičtějším způsobem, jsou odličovací žínky. Stačí mít jednu. A to doslova fakt na celý život. Vybrat si můžete hrubší háčkovanou, nebo jemnou z bio bavlny. S praním je to stejné jako u tamponků. Mě se nejvíce osvědčila metoda umytí ihned po použití.
2.s čím?
Možná už jste zjistili,  že pokud jde jen o tu červenou rtěnku, stačí teplá voda a trocha jekéhokoliv Vašeho oblíbeného olejíčku ( mým favoritem, je ten z hořkých meruňkových jader)
Ale co použít pokud  máme na obličeji vrstev více?
- Hydrofilní odličovací oleje
Báječná univerzální věc, kterou kromě odličováí můžete použít a umytí celého těla - ocení zvláště jedinci se suchou pokožkou, protože díky vysokému obsahu olejů, již není potřeba pokožku ničím mazat.
Hydrofilní olej po smíchání s vodou vytvoří jemnou odlyčovací/mycí emulzi a krásně odstraní veškerý make-up, včetně řasenky. A nebojte se - nedráždí citlivé oční okolí. Na výběr u nás máme několik variant, pro všechny typy pleti, včetně těch problematických.
- Květové vody
Pokud máte ve zvyku používat tonkium/pleťovou vodu pro sjednocení a dočištění pleti, tak tady Vám stejně dobře (ještě lépe) poslouží hydroláty.
Vybrat si opět můžete ze spousty druhů, dle vašeho typu pleti (a v tomto případě i duše:))
Květovou vodu můžete nastříkat přímo na pleť, nebo na tamponek či žínku. 
- Olejíčky
nejuniverzálnějším odličovadlem jsou jednodruhové olejíčky. Mandlový, meruňkový, trnkový a pokud máte ekzematickou pleť, tak doporučuji vyzkoušet konopný. 
- Dvoufázový odličovač od Anely
Pokud to máte rádi "ready to use",  tak jsme do nabídky zařadili přírodní dvoufázový odličovač od naší oblíbené zančky Anela. Ten neprodáváme na váhu, ale v elegantních skleněných lahvičkách, které jsou vratné. Stačí protřepat a použít. Nic víc není potřeba.
Tak  " Hlavně se pořádně odlič"!
A hlavně se měj pořádně ráda! :)
Bára T.