Péče o problematickou pleť

I když příčina bývá uvnitř, kvalitní kosmetika může pomoct

Obrázek id: 8
To co se nám objevuje na kůži, bývá jen důsledek toho, co se nám děje uvnitř. Psychika, únava, strava, hormony. To vše ovlivňuje vzhled naší pokožky. Nebudeme se tu dlouze rozepisovat o tom , že je vždy třeba řešit příčinu. Někdy to člověku trvá, než se k ní dohrabe a někdy se mu ani řešit nechce. Každopádně projevy vnitřních nesouladů se dají zmírnit i správnou péčí.
V tomto článku Vám dáme pár tipů, jak o pokožku se sklony k akné pečovat a jak jí ulevit.
A jasně - všechny produkty, o kterých Vám tu napíšeme, seženete bez obalu na váhu u nás ve Friendly.  Co by to bylo za článek bez trošky proma, že. :-) 

1.Důkladné vyčištění
Nebojte se tuhých mýdel. Po odlíčení svoji pleť pořádně omyjte. Doporučujeme tuhé mýdlo s TeaTree od Herbalky (Koupíš ho i tady)  
Nebo čistící mýdlo s aktivním uhlím od francouzské značky Lamazuna (koupíš osobně u nás na prodejně).
Tato mýdla pomáhají uvolnit a vyčistit ucpané póry a vysušují zanícená místa. Zároveň působí protizánětlivě. Pokožku lehce vysuš ručníkem nebo žínkou (u problematické pleti vždy dbejte na čistotu a materiál) a přejdi na další krok...
2. Zvlhčení 
V našich příspěvcích jste si už určitě všimli, že moc rádi používáme hydroláty. Samozřejmě, že se dá pleť hydratovat i vodou, ale květinové vody v sobě mají ještě něco navíc. Sílu bylin. Hydroláty vznikají parní destilací a pro "nespokojenou" pleť je nejvíce blahodárný heřmánek. Někoho může odradit jeho aroma, které budete buď milovat nebo nenávidět. U mě přešla nesympatie ve velkou lásku, která trvá.
Heřmánková voda vaši podrážděnou pokožku (i duši) zklidní a zharmonizuje a opět pomůže předcházet zánětům. Hydroláty najdete u nás na prodejně a doporučujeme je uchovávat v tmavém skle a v lednici. 
Po navhlčení, přejděte na další krok, kterým je...
Obrázek id: 6
3.Olejové sérum 
Možná žijete v tom, že pokud máte aknozní a mastící se pleť, je vám olejová péče zapovězena. Ale není to tak, jen je třeba zvolit správnou kombinaci olejů. Pro všechny, kteří se s těmito problémy potýkají, jsme zařadily do nabídky olejové sérum "Bezstarostná  teenka " od skvělé brněnské značky přírodní kosmetiky Anela. Sérum vmasírujete vždy do navlhčené pokožky - pokud budete oleje aplikovat na suchou kůži, nikdy je zcela nepřijme a nevstřebá - naopak se vytvoří pouze povrchový mastný film. A my chceme oleje a jejich sílu a účinky dostat dovnitř.
"Sérum pro problematickou pleť obsahuje skladbu tzv. suchých olejů, výživných rostlinných extraktů a antimikrobiálních éterických olejů a je určeno pro ženy jakéhokoliv věku, které trápí pleť se sklonem k akné. Sérum se snadno vstřebává a nezanechává pocit mastnoty, od povrchu do hloubky působí protizánětlivě, pleť zklidňuje a sjednocuje."
4.Noční péče
I nedostatek spánku se na naší pokožce nepříznivě projevuje. Ať už ho máte dostatek nebo zatím ne, čas kdy tělo spí a regeneruje se můžete využít i k podpoře hojení akné.
Na váhu u nás koupíte zinkovou mast "Bílá noční teenka" - opět od naší oblíbené Anely. Tento pomocník "Výrazně zklidní začervenání a zmírní projevy zánětu. Obsahuje CBD, velké množství zinku a pečlivě vybrané protizánětlivé, snadno vstřebatelné a vyživující oleje. Účinnou sestavu doplňují antibakteriální a antimikrobiální rostlinné extrakty a éterické oleje."
Obrázek id: 7
Odpočívejte, jezte kvalitní potraviny - myslete na sebe. Na vaší pleti se to určitě pozitivně projeví. A pokud jí chcete pomoct i zvenčí, stavte se u nás ve Friendly. Kromě své pleti podpoříte i lokání výrobu a místo, které nám dává smysl. #jsmeFriendly #buďFriendly 

#přírodníkosmetika #blog #friendlyBlog #problematickáPleť #bezobalovýobchod #Brno