Proč (a jak) nakupovat kosmetiku bez obalu

Friendly place bez konvenčních limitů a pravidel

Od koho?
Snili jsme o místě plném přírodní kosmetiky. O místě, kde najdeme to nejlepší od lokálních výrobců. Francouzská, italská i britská kosmetika je božská. A i takové kousky u nás najdete. Ale vždy chceme dávat přednost lokální produkci. Podporovat výrobce, které máme v našem městě, ve vedlejší vesnici, za těmi nejbližšími hranicemi, zkrátka a dobře "za humny" nám dává smysl. Být lokální je podle nás to největší “zero waste", které můžeme praktikovat. 
Friendly Place bezobalu
Za kolik a kolik?

Snili jsme o místě, kde bude jen na nás, kolik si toho koupíme. Přírodní kosmetika s prvotřídním složením vyrobena lokálně je samozřejmě dražší záležitostí než konvenční produkty plné ropy a levných surovin. Ale co když utratím spoustu peněz za kelímek plný krému, který mi nakonec nevyhovuje? A co takhle koupit si jen trošku? Koupit si jen pár kapek pleťového olejíčku na vyzkoušení. Trochu krému. Šamponu jen na pár umytí. Zkrátka a dobře - jen tolik, kolik zrovna potřebuji nebo jen tolik, abych zjistila, zda mi daná věc vyhovuje a chci jí používat pravidelně. Nákup přírodní kosmetiky na váhu má smysl nejen ekologický, ale umožní Vám také najít si přesně tu kosmetiku, která Vám bude sedět, zamezit plýtvání a ušetřit spostu peněz za věci, které nakonec stejně nepoužíváte. Nemáme žádné dané množství, které byste si u nás museli koupit. Ceny jsou u vetšiny sortimentu uvedeny za 100g, ale my vám rádi prodáme jen gram. Nemusíte se stydět nakoupit si jen za desetikačku.
A pro ty opačné případy - karty samozřejmě bereme.


Do čeho? 

To je jen na Vás!
Schovejte si obaly od kosmetiky kterou už doma máte, skleničky od jogurtů, kanystry od králíčka Azurita. My se na Vás nebudeme koukat divně ani když přijdete s PETkou od píva. Všechny nádoby mějte ale dobře umyté a u nás si je ještě nechte vydesinfikovat. Kosmetika, kterou prodáváme, je bez chemických a toxických konzervatů.
K dispozici je u nás k zakoupení velké množství skleněných i plechových obalů - pipteky, rozprašovače a další, které si pak můžete jednoduše chodit doplňovat. V případě, že si  zapomenete vlastní nádobu a nechcete utrácet za novou (protože "doma jich mám tolik!":)), tak se u nás vždy najde i něco k zapůjčení. Téměř všechny produkty si můžete nabírat sami, ale s těmi které se nechovají úplně friendly, Vám rádi pomůžeme. Nádobky si vždy nechte zvážit u pokladny a můžete záčít sypat.  

Obrázek id: 7
Něco navíc

I když my bychom si přály, aby to byl standart… 
Nikdy u nás nenajdete kosmetiku testovanou na zvířatech nebo se složením, které by neodpovídalo standartům pro přírodní kosmetiku. Velká část našeho sortimentu je také čistě veganská (ale ne vše, takže se naváhejte ptát). Se vším Vám rádi poradíme a pomůžeme.

Být friendly znamená vážit si svého těla, duše i planety, na které žijeme. 
#JsmeFriendly  tak #buďFriendly společně s námi.